loadingimg

Wczytuję dane...
Archiwum
 • 2015
Tusze i tonery do drukarek – czy warto korzystać z zamienników?
 • Oryginalne tusze i tonery do drukarek bardzo często przekraczają cenę samej drukarki, co znacznie obciąża budżet jej użytkownika. Przy prowadzeniu własnej firmy są to bardzo istotne czynniki. Na szczęście na rynku dostępne są również zamienniki do drukarek, które również gwarantują wysoką jakość, ale przy znacznie niższej cenie.

   

  Dlaczego tusze i tonery producentów drukarek są takie drogie?

  Ceny oryginalnych materiałów eksploatacyjnych są w wielu przypadkach nawet o 80 procent większe od zamienników do drukarek. W większości przypadków nie jest to powiązane z jakością tuszy i tonerów, ale kosztami ponoszonymi przez producenta oryginalnych wkładów. Poza materiałami i samej produkcji są to np. marka firmy (nazwa), bardzo kosztowna globalna reklama, utrzymanie wielu oddziałów firmy na całym świecie oraz nakładana marża. Często producenci drukarek specjalnie sprzedają drukarki po niższych cenach, aby potem zarabiać na materiałach eksploatacyjnych.

  Jeśli więc nie chcemy płacić za markę, a zależy nam na obniżeniu kosztów wydruku, warto zdecydować się na zamiennik.


  Wysoka jakość w niskiej cenie.

  Największą zaletą używania zamienników, a nie tuszy i tonerów producentów drukarek, jest ich niska cena.

  Mniejsza cena tonerów i tuszy alternatywnych nie oznacza jednak, że są to produkty o niskiej jakości. Obecnie jest wiele uznanych firm, które oferują zamienniki nie gorsze jakościowo od oryginalnych, co potwierdzone jest wieloma badaniami laboratoryjnymi oraz odpowiednimi certyfikatami.

  W wielu przypadkach zamienniki są nie tylko tańsze od oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, ale i posiadają większą wydajność, a to oznacza, że wymienia się je rzadziej. W rezultacie otrzymujemy dobrej jakości produkt, a jednocześnie oszczędzamy pieniądze.

   

  Co z gwarancją drukarki przy używaniu zamienników?

  Większość użytkowników drukarek obawia się, że stosując zamienniki złamie warunki gwarancji. Otóż prawie wszyscy producenci drukarek jasno określają, że dopuszczalne jest stosowanie w nich alternatywnych materiałów eksploatacyjnych.

  Trzeba również wiedzieć, że renomowani  producenci zamiennych tuszy i tonerów zwracają koszty naprawy drukarek w razie  uszkodzenia powstałego w wyniku stosowania ich materiałów eksploatacyjnych.

  Zawsze warto zapoznać się z ofertą kilku producentów zamienników, co za darmo gwarantuje sklep eurotoner.pl, który sprzedaje tusze i tonery w Warszawie jak i całej Polsce.

  Używanie zamienników do drukarek to łatwy sposób na oszczędzanie związane z obniżeniem kosztów wydruku, przy nienaruszeniu gwarancji drukarek.

  Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas biuro@eurotoner.pl

  Możesz też zamówić darmową wycenę wypełniając formularz tutaj

2015-07-22 08:00:00
Zadaj pytanie on-line

Napisz do nas...
Wyślij