loadingimg

Wczytuję dane...
Archiwum
 • 2015
Jak obnizyć koszty druku?
 • Drukowanie dokumentów, umów, czy faktur to niezbędny element pracy w każdym biurze. Niestety w wielu przypadkach jest to również duży koszt dla przedsiębiorstw. Nie wszyscy jednak muszą płacić dużo za drukowanie? Koszty wydruku można w znaczący sposób obniżyć. Trzeba jednak wiedzieć jak.

  Wybór drukarki.

  Przede wszystkim trzeba wybrać odpowiedni sprzęt, który umożliwi nam tańsze drukowanie.

  Wielu producentów drukarek zarabia najwięcej nie na samym sprzęcie, ale na przeznaczonych do niego materiałach eksploatacyjnych.  Dlatego też przed zakupem warto porównać kilka modeli urządzeń drukujących  i nie sugerować się niską ceną drukarki tylko wybrać, taki, do którego tusz, czy toner będzie stosunkowo tani.

  Ma to szczególne znaczenie w biurach, gdzie drukuje się najwięcej. Przed zakupem drukarki dobrze jest też sprawdzić ceny zamienników bowiem na alternatywnych tuszach i tonerach można zaoszczędzić nawet do 80 procent ceny kartridży. W wielu przypadkach wydajność tonerów zamiennych jest też znacznie większa od oryginalnych materiałów eksploatacyjnych.

  Wiele firm oszczędza również na zakupie ilości drukarek. Zamiast kupować kilka drukarek warto zainwestować w jedno urządzenie drukujące do którego będą podłączeni online wszyscy pracownicy. W takiej sytuacji firma może zaoszczędzić również na zmniejszeniu kosztów serwisu drukarek.  

  Drukuj z głową.

  Zamienniki do drukarek pozwolą nam znacząco zmniejszyć koszty wydruku, ale dzięki nauczeniu się pewnych zasad drukowania możemy te koszty zmniejszyć jeszcze bardziej. Na początku warto zoptymalizować formatowanie teksu, co może znacznie zmniejszyć powierzchnie wydruku. Ponadto należy ustawić drukowanie dwustronne dzięki czemu oszczędzamy na papierze xero.

  Zawsze przed wydrukowaniem dokumentu należy dokładnie sprawdzić, czy nie został popełniony jakiś błąd. Bardzo często bowiem zdarza się, że jeden dokument drukujemy po kilka razy.

  Dla mniej ważnych dokumentów, dla których jakość nie musi mieć najwyższej jakości warto wybrać tryb oszczędnościowy, który można ustawić w ustawieniach drukowania.

   

  Wybór odpowiedniego dostawcy.

  Obecnie na rynku istnieje wiele firm, które specjalizują się zaopatrzeniem w tusze i tonery do drukarek. Warto zapoznać się z indywidualną wyceną materiałów eksploatacyjnych. Jedną z firm, która oferuje darmową wycenę jest sklep EuroToner.pl, który sprzedaje tusze i tonery w Warszawie.

  Trzeba również pamiętać, że tonery do drukarek należą do grupy tzw. elektro-odpadów, a więc odpadów, które nie mogą być wyrzucane i gromadzone z innymi śmieciami. Puste tonery należy zatem utylizować; jest to jednak kosztowne i wiele firm nalicza za to dodatkowe opłaty. Do firm, które oferują darmowy odbiór zużytych tuszy i tonerów do drukarek należy spółka EuroToner.pl.

   

  Korzystając ze współpracy ze sklepem EuroToner.pl można również wiele zaoszczędzić na dodatkowych korzyściach jakie oferuje spółka, tj:

  - bezpłatny odbiór zużytych materiałów eksploatacyjnych,

  - bezpłatną dostawę na terenie Warszawy,

  - serwis urządzeń drukujących,

  - artykuły biurowe,

  - gwarancje dożywotnią na oferowane tusze i tonery,

  - dodatkowe bonusy w ramach współpracy.

2015-07-28 20:00:00
Zadaj pytanie on-line

Napisz do nas...
Wyślij